Głównej zawartości

Pomagamy razem

stypendiumbanner

Aktualności

8 czerwca w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie uroczyście uczciliśmy 10 lat działalności naszej Fundacji.

W uroczystości udział wzięli: przedstawiciele Rządu RP, Władz Administracji Samorządowej, Sponsorzy, przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego, przedstawiciele Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, przedstawiciele Krakowskiego Oddziału Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB, ratownicy górscy z GOPR, Guardia di Finanza i Soccorso Alpino, przedstawiciele z włoskiej partnerskiej miejscowości Pragelato, przedstawiciele zaprzyjaźnionych NGO-sów, nasi Wolontariusze oraz Władze Fundacji z ich Rodzinami.

Dziękujemy Wam za wsparcie w ramach akcji 1%

W dniu 25 marca 2017r. w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia nagrody w podziękowaniu za wyjątkowe działania Fundacji im. Anny Pasek i Pana Marka Paska na rzecz rozwoju Teatru. Nagroda nosi nazwę „Teatralka Dormana”.

teatralka2 1

Koniec lutego każdego roku to dla naszej Fundacji czas szczególny. Szczególny bo na corocznym wernisażu w Pałacu Mieroszewskich w Będzinie mamy okazję spotkać się z naszymi Współpracownikami, Darczyńcami, Sponsorami, Darczyńcami, Przedstawicielami Władz Samorządowych oraz Uczestnikami naszych fundacyjnych projektów.

Podczas tegorocznego wernisażu wręczyliśmy także uroczyście kolejne Stypendium naukowe im. Anny Pasek, które w tym roku trafiło do pani Zuzanny Pestki – doktorantki Uniwersytetu Gdańskiego. Mieliśmy także ogromną radość wręczyć panu Jakubowi Koziołowi nagrodę za zwycięstwo w II edycji Konkursu Fotograficznego N.P.M. oraz zaprezentować pracę zwycięzców i wyróżnionych w tym konkursie.

Tak wspaniałe wydarzenia to także dobry czas by podsumować prace Fundacji w 2015 roku. Wychodząc z założenia, że „obraz znaczy więcej niż 1000 słów”, chcieliśmy przy tej okazji przedstawić wszystkim krótki filmik z podsumowaniem naszej działalności, jednocześnie dziękując za wszelaką pomoc wszystkim tym, którzy przyczynili się i pomogli kreować nam taką rzeczywistość! Dziękujemy!

Dziękujemy serdecznie Władzom Muzeum Zagłebia, dzięki którym nasz coroczny wernisaż może mieć tak niezwykłą oprawę!

Na koniec wszystkich tych którzy jeszcze wahają się komu przeznaczyć swój 1% podatku gorąco namawiamy by wsparli nasze działania i dalszą możliwość „twórczego przekraczania granic”

Pomóż nam pomagać Fundacja im. Anny Pasek

Dziękujemy gorąco za Wasze wsparcie!

Zespół Fundacji im. Anny Pasek

Zobacz galerię zdjęć z tegorocznego wernisażu.

W dniu 18 grudnia Komendantka Śląskiej Chorągwi ZHP wraz z osobami towarzyszącymi przekazała Naszej Fundacji Betlejemskie Światło Pokoju wraz z życzeniami Świątecznymi.

Fundacja otrzymała Betlejemskie Światło Pokoju

Hasło 2015 „Zauważ człowieka”

XXI wiek to czas globalizacji i licznych osiągnięć techniki. Owocem ich jest coraz szybsze i nie zawsze łatwiejsze życie codzienne. W tych warunkach o wiele łatwiej zgubić drogę, którą każdy człowiek podąża w rodzinie czy społeczeństwie. Człowiek jest zmuszony prosić o pomoc drugiego człowieka. Nie przychodzi mu to łatwo. Trudno zwrócić się do kogoś z prośbą o dobre słowo, o poradę, życzliwe wysłuchanie i zainteresowanie się naszymi sprawami. Wielu ludzi samotnych, starszych, a często i chorych czeka na to, aby ktoś się nimi zainteresował i pomógł. Trzeba wielkiej wrażliwości, aby ich dostrzec w tłumie. Czekają na człowieka, który ich zrozumie, nie zlekceważy i chętnie pomoże. Są również i tacy, którzy nie chcą ujawnić swoich potrzeb, nieraz bardzo ważnych i pilnych. Ukrywają je. Czasami może to płynąć z ambicji, często z nieśmiałości. A może delikatność nakazuje im ukrywanie swoich potrzeb ? Takich ludzi niełatwo dostrzec. Trzeba ich po prostu szukać.