Głównej zawartości

Pomagamy razem

stypendiumbanner

01 svalbard-subiektywnie02 bhutan03 bajkal-serce syberii04 bajkal-morze-syberii05 droga-na-polnoc06 powroty

Podróż w nieznane, wprost przed siebie, to dla wielu z nas wielkie marzenie i jedna z najwspanialszych przygód. Podróż szlakiem transsyberyjskim, na daleką Syberię aż nad jezioro Bajkał to przygoda niezwykła i niezapomniana. Tysiące kilometrów, ogromne przestrzenie, niecodzienna kultura i wspaniali ludzie. Wszystko to czeka na podróżnych, którzy gotowi są wybrać się w tą daleką podróż. Skrawek tych doznań, które można odczuć w drodze na daleką Syberię możemy doświadczyć odwiedzając wystawę fotografii Anny Pasek, zatytułowaną Bajkał serce Syberii.

„Bajkał serce Syberii" to najnowsza wystawa fotografii Anny Pasek. Tym razem, zdjęcia Ani zabierają nas na wschód w rejon jeziora Bajkał, nazywanego świętym morzem i sercem Syberii.

Wystawę można oglądać we wspaniałych wnętrzach Pałacu Mieroszewskich w Będzinie, od 27 lutego do 31 marca 2011 roku.

Wystawa i jej uroczysty wernisaż to dla naszej Fundacji okazja do świętowania, jest to dla nas czas szczególny. Czas spędzony z naszymi przyjaciółmi i darczyńcami, a także okazja do spotkania z szacownymi gośćmi. W trakcie wernisażu, który miał miejsce 26 lutego, swą obecnością zaszczycił nas między innymi Profesor Wójcik, licznie zgromadzeni przedstawiciele świata biznesu i nauki oraz niezliczeni przyjaciele.

Tegoroczny wernisaż stał się także okazja do uhonorowania kolejnego już laureata konkursu stypendialnego im. Anny Pasek. W trakcie wieczoru dokonano uroczystego wręczenia Stypendium Naukowe im. Anny Pasek. Przypomnijmy laureatem tegorocznej edycji konkursu została Pani Joanna Gudowicz z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przybywa nam laureatów, młodych prężnych naukowców. Cieszy nas ten fakt ogromnie. Stypendium naukowe im. Anny Pasek, zostało przyznane po raz trzeci.

Wystawy fotografii Anny Pasek na stałe już zagościły w kulturalnym kalendarzu miasta Będzina i całego Zagłębia. To dla nas zaszczyt gościć tak szacownych gości, dziękujemy także za środki, które udało nam się zgromadzić, w trakcie aukcji fotografii Ani. Środki uzyskane ze sprzedaży fotografii zostaną przekazane na działalność statutową Fundacji.

W tym miejscu, zespół Fundacji im . Anny Pasek pragnie gorąco podziękować dyrektor Muzeum Zagłębia, Pani Annie Smogór za to, że mogliśmy gościć z wystawą w tak niezwykłym miejscu, a także Panu Markowi i Pani Grażynie Pasek, bez których zaangażowania i wsparcia, zorganizowanie wystawy i samego wernisażu było by po prostu niemożliwe.

zobacz galerię wernisażu