Głównej zawartości

Pomagamy razem

stypendiumbanner

01 svalbard-subiektywnie02 bhutan03 bajkal-serce syberii04 bajkal-morze-syberii05 droga-na-polnoc06 powroty

Promocja fotografii podróżniczej to kolejny obszar działania naszej Fundacji. W postrzeganiu fotografii wykraczamy poza traktowanie jej jako prozaicznej formy zapisu podróży. W naszych oczach to próba uchwycenia ulotnego piękna, majestatu i niebezpieczeństw tego świata. Jest ona przejawem głębszej refleksji, pasji poznawania, a także pragnienie dzielenia się swymi doświadczeniami z innymi. Takie też są fotografie Anny Pasek, które odgrywały w jej życiu ogromną rolę, były jej wielką pasją. Jej zdjęcia, poza walorem estetycznym, kryją w sobie również refleksje i ogromną radość płynącą z doświadczania i odkrywania otaczającego ją świata.

Ania podczas swych licznych podróży niemal nigdy nie rozstawała się z aparatem, dzięki temu, mamy dziś okazję obcować i podziwiać obrazy, których doświadczyła podczas swych wielu wypraw. Poprzez wystawy fotograficzne i publikację wydawnictw, pragniemy się nimi dzielić ze wszystkimi. Idąc dalej, pragniemy wspierać i promować działania innych, którym podobnie jak Ani, w podróży prócz aparatu towarzyszy zachwyt i refleksja nad otaczającym światem

Pierwsza wystawa, zatytułowana Svalbard - subiektywnie, to zapis pobytu Anny Pasek w rejonie Arktyki. Fotografie przedstawiają obraz arktycznej przyrody, surowy i nieprzystępny, a przy tym ujmujący. Jak dotąd wystawę można było obejrzeć w Krakowie i Będzinie. Przed nami kolejne lokalizacje

Druga wystawa, zatytułowana Buthan, to zapis pobytu Anny Pasek tym śródlądowym państwie położonym w Azji Południowej, we wschodnich Himalajach. Fotografie uchwycone okiem Ani przedstawiają zarówno bogatą i od wieków zachowaną w pierwotnej formie kulturę buddyzmu tantrycznego jak i niesamowite himalajskie krajobrazy. Jak dotąd wystawę można było obejrzeć w Warszawie. Przed nami kolejne lokalizacje.

Przed nami publikacja albumu prezentującego zdjęcia ze Svalbardu, a także organizacja kolejnych wystaw z cyklu podróży Anny Pasek, min. Bhutan, Islandia, Bajkał.

Jeśli pragną Państwo uzyskać więcej informacji na temat aktualnych przedsięwzięć związanych z obszarem fotografii podróżniczej, prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.