Głównej zawartości

Pomagamy razem

stypendiumbanner

emess_logoInnowacyjne rozwiązanie dla twojego bezpieczeństwa

Emess - Emergency Message to innowacyjny system oparty na technologii GSM, którego celem jest wzrost bezpieczeństwa osób udających się w góry, nad wodę, a także w bliższą lub dalszą podróż. System ten ma także pomoc w poszukiwaniu osób zaginionych.

Emess - Emergency Message to efekt współpracy Emess Sp. z o.o, Fundacji im. Anny Pasek i Grupy Podhalańskiej GOPR. Jest to pierwsza usługą tego typu w Polsce oraz prawdopodobnie w Europie. Projekt jest wspierany przez operatora sieci Plus GSM.

Emess – Emergency Message to innowacyjny system automatycznego wysyłania wiadomości tekstowych za pomocą technologii GSM oraz wiadomości e-mail. Informacje te dotrą do wybranych przez nas wcześniej osób, kiedy znajdziemy się w trudnej sytuacji lub gdy dojdzie do wypadku.

Jak to działa?

Przed rozpoczęciem podróży należy wysłać SMS, w treści którego ustawiamy godzinę alarmu, czyli czas po upływie którego przygotowana przez nas informacja zostanie automatycznie wysłana na wskazany numer. Następnie wpisujemy krótką wiadomość dotyczącą naszej podróży, np. dokąd się udajemy, jakim szlakiem zamierzamy pokonać drogę, kto nam towarzyszy i kiedy zamierzamy powrócić. W sytuacji awaryjnej, gdy stanie nam się coś złego i nie będziemy mogli się z nikim skontaktować, informacja ta pozwoli odpowiednim służbom ratunkowym podjąć szybką i bardziej skuteczną akcję poszukiwawczą.
Jak ustawić Emess Alarm?

Schemat działania systemu Emess – Emergancy Message

schematemess_m

Korzyści

  • Wzrost świadomości związanej z bezpieczeństwem np. w górach, w podróży, podczas pracy
  • Zwiększenie bezpieczeństwa podczas uprawiania aktywności górskich (np. turystyki)
  • Łatwiejsza możliwość lokalizacji użytkownika systemu
  • Szybszy przepływ informacji w sytuacji zagrożenia
  • Skrócenie czasu trwania akcji poszukiwawczej i podniesienie jej efektywności

Zastosowanie

  • Wszelka aktywność górska, przede wszystkim turystyka, wspinaczka i speleologia
  • Praca poza biurem wymagająca bezpośrednich spotkań z klientami
  • Sporty wodne, takie jak żeglarstwo, kajakarstwo
  • Podróże w kraju i za granicą
  • Spotkania z nieznajomymi osobami

System Emess – Emergency Message powstał z inicjatywy Emess Sp. z o.o. w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, we współpracy z Grupą Podhalańską GOPR oraz Fundacją im. Anny Pasek. Inspiracją do jego powstania stało się życie i sytuacje, z jakimi na co dzień spotykają się ratownicy górscy i pozostałe służby ratownicze.

Emess – Emergency Message uruchomiono przy wsparciu operatora sieci Plus GSM.

Czytaj więcej o systemie Emess- Emergency Message[PDF]

Pamiętaj! Wybierając się w góry, na jezioro, w bliższą lub dalszą podróż, należy koniecznie przekazać bliskim osobom informacje o planowanej podróży. Powiadom ich kiedy wyruszasz, dokąd się udajesz, jaką drogę zamierzasz obrać i kiedy zamierzasz powrócić. Skorzystaj z Emess – Emergancy Message, zadbaj o swoje bezpieczeństwo.

Oficjalna strona systemu Emess - Emergency Message: www.emess.eu