Głównej zawartości

Pomagamy razem

stypendiumbanner

Aktualności

Potrzebujecie szybkiego, spontanicznego, podstawowego instruktażu lawinowego na weekend? Idziecie w najbliższych dniach w piękne zaśnieżone góry i za bardzo nie wiecie, jak się do tych warunków przygotować?

Mamy dla Was coś specjalnego! W sobotę w Krakowie, organizujemy dla Was krótkie 1,5 godzinne warsztaty, na których powiemy o absolutnym minimum wiedzy lawinowej i sprzęcie, który w takich warunkach trzeba ze sobą zabrać.

Odpowiemy na Wasze pytania i wątpliwości, omówimy sprzęt i poćwiczymy razem podstawy.

Zajęcia odbędą się w terenie w dwóch grupach po max 20 osób.

Lokalizacja: Kraków, dzielnica Dębniki, godz. 8.00-9.30 oraz 10.00-11.30 – szczegóły zostaną wysłane do zainteresowanych.

Ile to kosztuje? Instruktaż jest za FREE!!! :) Działamy non-profit i pomagamy, bo lubimy :) Jeśli uznacie, że przekazana wiedza będzie przydatna i warto będzie nas za to wesprzeć, będzie można dobrowolnie wrzucić darowiznę do przysłowiowej puszki :)

Zasada zapisów jest prosta: Poniżej jest link do formularza elektronicznego.

https://goo.gl/forms/gOyaJgXWjxlCw7cY2

Wystarczy się zapisać na określoną grupę. Jutro (piątek 11.01) max. do godz. 17, wyślemy potwierdzenia do osób, które zapisały się najszybciej i załapały się na listę (pozostali też otrzymają informację zwrotną). Jak będzie więcej chętnych zorganizujemy dodatkowy inny termin :)

UWAGA! Zapisujmy się na listy odpowiedzialnie, pamiętając, że jak zapiszemy się, a nie przyjdziemy, to stracimy podwójnie - sami nie skorzystamy i odbierzemy też szansę innym. Dziękujemy za wyrozumiałość! :)

Wydarzenie pomaga nam zorganizować ekipa o dobrych sercach z LAWINY.COM

Do usłyszenia! :)

P.s.
Potrzebujecie takiego instruktażu w innym mieście? Napiszcie do nas (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) i spróbujemy coś razem zorganizować :)

Po raz kolejny serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniach lawinowych organizowanych przy współpracy Szkoły Górskiej – Morskie Oko oraz Fundacji im. Anny Pasek.

W trakcie szkolenia, dowiesz się m.in. jakie są główne czynniki wpływające na zagrożenie lawinowe, przećwiczysz metody pozwalające ocenić stabilność pokrywy śnieżnej w konkretnym terenie, nauczysz się zasad poprawnego wyboru trasy wędrówki w terenie zagrożonym. Poznasz także reguły prawidłowego zachowania podczas ew. wypadku lawinowego – efektywnego używania detektorów lawinowych, sondowania i odkopywania zasypanych oraz przeprowadzenia prawidłowej reanimacji. Wiedza i umiejętności jakie zdobędziesz będą podstawą niezbędną do dalszego zdobywania zimowego doświadczenia w jak najbezpieczniejszy sposób.

Więcej o szkoleniu tutaj: http://www.annapasek.org/szkolenie

 

pamietamy apasek

 

 

4 lipca 2007 roku na stokach Mont Blanc, zgasły trzy młode światełka – Ani Pasek, Kuby Marka i Kuby Stanowskiego.

To już 10 lat temu...

Rozpalmy dzisiaj dla Nich liczne świeczki. Niech stworzą one wielki płomień, którego ciepło przytłumi smutek bliskich i którego energia pobudzi jeszcze mocniej, do pomagania innym bezpiecznie wracać z gór do domu...

Miło nam poinformować, że zakończyliśmy kolejny, już 10 sezon szkoleń lawinowych!

W sezonie zimowym 2016/2017 we współorganizowanych i wspieranych przez nas szkoleniach wzięło udział prawie 200 osób. Gościliśmy osoby z wolnej ręki oraz grupy zorganizowane tj. przewodnicy górscy czy reprezentanci klubów górskich.

Szkolenia tradycyjnie odbywały się w okolicach Morskiego Oka w Tatrach. Pogoda, a w szczególności obfita pokrywa śnieżna dopisywała więc wszystko przebiegło zgodnie z planami.

Ale co najważniejsze, dopisywali Kursanci - pełni energii, chęci zdobywania nowej wiedzy i chęci wspierania naszej Fundacji! I to właśnie im składamy szczególne podziękowania! Gdyby nie Oni i ich zapał, nasza praca przecież nie miała by sensu.

Ze strony Fundacji dziękujemy także Tomkowi Nodzyńskiemu, Ani Czas i wszystkim Instruktorom ze Szkoły Górskiej Morskie Oko, realizującej i obsługującej szkolenia. Dziękujemy także Tatrzańskiemu Parkowi Narodowemu za formalne wsparcie oraz całej Obsłudze Schroniska w Morskim Oku za życzliwą gościnność i lokalową pomoc. Dziękując oczywiście nie możemy zapomnieć także o Wolontariuszach Fundacji wspomagających cały proces organizacji szkoleń, firmie Girsberger Elektronik ze Szwajcarii, za techniczną opiekę nad sprzętem treningowym i wszystkim darczyńcom którzy przekazali Fundacji środki, na uzupełnianie uszkodzonego sprzętu szkoleniowego!

Czas szybko ucieka więc pozostaje powiedzieć – Dziękujemy i do zobaczenia już niebawem w kolejnym sezonie!

A tymczasem zapraszamy do zobaczenia krótkiej galerii zdjęć ze szkoleń (fot. P. Chrustek).  

 

szkolenielawinowe201617Już wszystko wiadome! Otwieramy już po raz 10 kolejne szkolenia lawinowe!

Lawiny to jedno z największych, obiektywnych zagrożeń, występujących w górach. Dotyczy ono zarówno taterników, narciarzy zwykłych turystów. Jednym słowem wszystkich wędrujących po górach w warunkach zimowych. Jedynym sposobem uniknięcia tego typu zagrożeń i zminimalizowania ryzyka jakie powodują jest poznanie mechanizmów i zasad rządzących tym żywiołem.

Dlatego nie zwlekaj. Weź udział w organizowanym przez Fundację im. Anny Pasek szkoleniu lawinowym i zadbaj o swoje bezpieczeństwo.

Szkolenia organizowane są przy współpracy Szkoły Górskiej – Morskie Oko i Fundacji im. Anny Pasek.

Terminy szkoleń:

  • 13-15 stycznia
  • 27-29 stycznia
  • 3-5 lutego
  • 4-5 marca

Więcej o szkoleniach i warunkach uczestnictwa znajdziecie na stronie Szkoły Górskiej Morskie Oko – realizującej i obsługującej szkolenia: http://szkola-morskie.pl/klp 

Serdecznie zapraszamy!